Kaba Polska Sp. z o.o.

Firma związana jest z polskim rynkiem zabezpieczeń od 1994 r. Jako Kaba Polska Sp. z o.o. funkcjonuje od 2001 r. i jest jedną z firm szwajcarskiej spółki giełdowej „Kaba Holding AG” specjalizującej się w produkcji mechanicznych, mechatronicznych i elektronicznych systemów zamknięć i kontroli dostępu. Prawie 60 spółek Kaba na całym świecie, które wyspecjalizowały się w różnych dziedzinach kontroli dostępu, zapewnia naszym klientom dostęp do najnowocześniejszych technologii znajdujących zastosowanie wszędzie tam gdzie są najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa i jakości.

Głównymi grupami produktowymi są:

Kontrola dostępu - to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi w dziedzinie zabezpieczeń. Kaba oferuje w tym zakresie: urządzenia fizycznej kontroli dostępu takie jak tripody, bramki uchylne, bramki obrotowe, terminale RCP, czytniki oraz oprogramowanie Exos. Do systemu oferowanego przez Kaba mogą być włączone ponadto niezależne urządzenia pozwalające na dostęp do pomieszczeń takie jak elektroniczne wkładki bębenkowe Elolegic czy tarcze drzwiowe C-lever. Wykonana profesjonalnie kontrola dostępu połączona z systemami RCP oraz CCTV pozwala na bezpieczne i skuteczne zarządzanie procesami związanymi z bezpieczeństwem w budynku.

Kołowroty, tripody, bramki, drzwi karuzelowe, śluzy - to jedne z najczęściej stosowanych urządzeń fizycznej kontroli dostępu. Znajdują zastosowanie w wielu miejscach takich jak biura, obiekty sportowe, targi, baseny, wyciągi narciarskie. Podstawową funkcją tych urządzeń jest ograniczenie lub wykluczenie możliwości przejścia do strefy strzeżonej bez upoważniającego do tego dokumentu jakim może być bilet czy karta. Tripody są powszechnie stosowane w miejscach, w których oprócz dużej przepustowości występuje duże zagrożenie wandalizmem. Bramki obrotowe natomiast stosowane są najczęściej w nowoczesnych biurowcach.
Wymienione powyżej tripody i bramki nie zamykają pełnej listy dostępnych urządzeń fizycznej kontroli dostępu Kaba. Do najważniejszych można zaliczyć również: bramki szybkiego przejścia, bramki sensoryczne, furty stadionowe, śluzy, drzwi karuzelowe z kontrolą dostępu i wiele innych...

Zamki hotelowe - to obecnie powszechnie stosowany w hotelach różnej wielkości system zabezpieczeń pozwalający na bezpieczne zarządzenie obiektem, w którym występują bardzo częste zmiany osób uprawnionych oraz samych uprawnień. Sterowne za pomocą odpowiedniego oprogramowania zamki hotelowe pozwalają nie tylko na łatwe i częste zmiany w systemie dostępu poszczególnych osób do poszczególnych pomieszczeń, ale również ułatwiają obsłudze w zarządzaniu obiektem. Nie ma również problemu z odczytem wszystkich zdarzeń związanych z wejściem do pokojów hotelowych lub przejść dla celów kontrolnych. 

Master key - zintegrowany system zamków i kluczy pozwalający na otwarcie właścicielowi systemu jednym kluczem wszystkich pomieszczeń w budynku. Pozostali użytkownicy mogą otwierać wyłącznie te pomieszczenia, do których przyznano im dostęp. System master key zatem jasno definiuje strukturę dostępu do poszczególnych pomieszczeń w obiekcie Oferowane przez Kaba systemy cechują się bardzo wysokim stopniem zabezpieczenia antywłamaniowego, najwyższą, szwajcarską precyzją wykonania detali i podzespołów, możliwością uzbrojenia wkładek w różnego rodzaju zabezpieczenia elektroniczne. Kaba posiada ponadto opatentowane rozwiązania zabezpieczające oraz profile kluczy. W systemach master key Kaba można zastosować nie tylko wkładki bębenkowe ale również wkładki do zamków wierzchnich, zamki kasetowe czy kłódki.

Depozytory kluczy - depozytory kluczy są urządzeniami niezbędnymi dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w zarządzaniu kluczami systemowymi master key, kluczami do sejfów, twardymi dyskami, kartami, laptopami czy innymi wartościami. Najczęściej taka potrzeba występuje w obiektach specjalnych, które ze względu na wielkość czy przeznaczenie wymagają precyzyjnego określenia, kto i kiedy pobrał odpowiedni klucz. Depozytory kluczy mogą współpracować z urządzeniami fizycznej kontroli dostępu, które np. uniemożliwią posiadaczowi klucza na wyjście z obiektu bez jego zdeponowania.